|
«Обрій»
Один з кращих джазових бас-гітаристів світу Маркус Міллер провів у Києві майстер-клас та виступив з єдиним концертом у переповненій залі Міжнародного центру культури та мистецтв.
- Найкращі музиканти і надалі запрошуватимуться до Києва. Це потрібно Україні, це потрібно, в першу чергу, нашим музикантам, які мають творчо зростати та інтегруватися в Європу, у світ, - запевнив президент фестивалю «Dо#Dж» Олександр Сірий.
Другий рік поспіль Міжнародний джазовий фестиваль «Dо#Dж» влаштовує у Києві осінню сесію. Цьогорічну відкрив український «Z-band» Ігоря Закуса.
- Програма Ігоря Закуса може гідно представляти Україну в будь-якій країні світу, - переконаний Олександр Сірий. - Я обіцяю, що докладу всіх зусиль, щоб українські джазові колективи були представлені в світі на найвищому рівні.
Апофеозом цьогорічної джазової осені став виступ Маркуса Міллера. Його музику не сплутаєш ні з якою іншою. Це звук Маркуса Міллера.
Якось на запитання, як отримати власний голос, власний стиль, знаменитий барабанщик Ленні Байт відповів Маркусу, що над цим не слід замислюватися. Треба весь час грати й одного разу відчуєш, що це твоє.
Маркус Міллер став музикантом, бо «не мав іншого вибору. Вся моя сім'я - музиканти. Відтоді, коли мені виповнилося 13, я постійно займаюся музикою».
Маркус Міллер розповідає, щоб чогось досягти, необхідна повна самовіддача. «Колись я хотів стати баскетболістом. А одного разу взяв гітару і зрозумів, що це моє. Тож треба вчепитися і не відпускати».
Годину чи дві на добу він присвячує грі на гітарі. «Більшість часу я ходжу під ритм, і музика звучить у моїй голові». Маркус і підчас прес-конференції «брав акорди». Можливо, саме в цей час народжувалися нові композиції.
- Є кілька творів, які я не можу завершити. Не вистачає містка, який би поєднав, закінчив композицію, - розповідає Маркус. - Тож вони чекають свого часу.
У Маркуса Міллера оригінальне ставлення до критики: «Мій друг якось сказав: ти не такий поганий, як говорять люди. Але й не такий хороший, як вони кажуть».
Що ж до таланту та геніальності, він упевнений, що генієм музиканта мають визнати інші.
- Я вважаю геніями Стіві Вандера і Рея Чарльза. Є люди, у яких музика народжується природно і вона впливає на мільйони людей. У тих складається враження, що ця музика існувала завжди. Але насправді вона з'явилася саме завдяки цим музикантам. Саме це й робить їх геніями.
Сергій Циганков
№46, 22-28 листопада, 2007
|